0
iki gün önce internetten bir şeyler söylemiştim. sabah kargo teslimata çıktı gözüküyordu. bütün gün evde bekledim fakat gelen olmadı. akşam saati kargo takibi için aras kargonun sitesine girdim ve kargo numaramı yazdım. son durumda alıcı kargoyu kabul etmiyor yazmışlar. bu mesaj ne demek oluyor?
4 Cevap
bir keresinde aynı durumu bende yaşadım. bende tüm gün boyunca evde beklemiştim fakat ne bir gelen ne not bırakan olmuştu. akşam üstü kargo takip numarasını yazınca alıcı kargoyu kabul etmiyor yazıyordu. sonra ertesi gün şubeye gittim ve kargomun şubede olduğunu öğrenmiştim. kargomu şubeden teslim aldım.
kargo paketin muhtemelen şubede. bir daha dağıtıma çıkarmazlar. ertesi gün mesai saatleri içerisinde gidip al bence. 3 gün şubede bekleyen kargolar geri yollanıyor çünkü.
Aras kargoyla bir ürün aldım alıcı kargoyu kabul etmiyor yazıyordu ama evime gelen hiç kimse yoktu. Bu kargolar şubeden 3 gün içinde alınmayınca gönderiliyormuş. Bu 3 gün içinde cumartesi ve pazar da sayılıyor mu. Yani hafta sonları o 3 gün bekleme süresine dahil ediliyor mu lütfen bilen biri cevaplasın lütfen
pazar günleri 3 iş gününden sayılmıyor fakat cumartesi günleri yarım gün kargolar çalışıyor ve iş gününden sayılıyor. yani cumartesi günü 1 iş günü daha geçmiş olur. pazar günleri resmi tatil olduğu için sayılmıyor.