0
bir yerden duymuştum önceden, gıdık eritme ile alakalı egzersizler vardı. gıdık eritme egzersizleri, hareketleri nelerdir?
1 Cevap
ben baya araştırmıştım, yorumlarda da okumuştum. kiminde işe yararken kiminde de işe yaramamış ama işe yarayan bile en az 1 hafta sonunda küçük küçük gelişmeler farketmiş. yani bu egzersizlerin devamlılığı önemli. bu arada kimisi en etkili 4,8 veya 12 gıdık eritme hareketi yazan var. bana göre gıdık eritebilecek hareketleri ben aşağıya yazıyım:

1- yanakları ve dudakları içe doğru çekip, gülümsemeye çalışarak 10'a kadar say ve yavaşça bırak. bu hareketi 10 kez tekrarla.

2- başını geriye doğru eğ ve dudaklarını öpme pozisyonuna getirip, dudaklarını ger. yine 10'a kadar say ve yavaşça bırak. bu hareketi de 10 kez tekrarla.

3- ağzını hava ile doldurup, havayı sağ köşeden sol köşeye geçir. bu hareketi 1 dakika boyunca tekrarla. bu hareketi 5 kez yapacaksın ama aralarda hafif molalar vermeyide unutma.

başta dediğim gibi kesin olacak diye bir şey yok ama sen 1 hafta boyunca devamlı yap. bakarsın gıdığın erime gösterebilir.