0
arkadaşlar nadir kullandığım bir banka atm kartım var. bugün internetten alışveriş için kullanırken fark ettim kartın son kullanma tarihi geçmiş. internetten alışveriş yapamadım. bu kart atm de veya pos cihazında kullanılır mı?
7 Cevap
kartı kullanamazsın süresi dolmuş. yeni kart alman lazım.
kredi kartı ya da bankamatik kartınızın son kullanma tarihi geçmiş ise bir daha o kartı kullanamayacağınız anlamına gelir. eğer kartı atm'ye takarsanız atm kartınızı yutacaktır. pos cihazını kullanarak alışveriş yapmak isterseniz geçersiz kart diye uyarı verecektir. internet üzerinden alışveriş yapmanız halinde direk son kullanma tarihi hatası alırsınız.

atm veya kredi kartınızın süresi dolunca banka yeni kartınızı otomatik olarak ev adresinize yolluyor. eğer bankaya verdiğiniz adresten emin değilseniz veya ikametgahınız değiştiyse bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgilerinizi güncelleyebilir veya kartınızın son durumunu öğrenebilirsiniz.
Ben yurt disinda ikamet ediyorum bankamatik kartimin suresi iki ay sonra bitiyor,ne yapmam gerekir,yasimdan dolayi Turkiyeye gidemem,bu hususta beni bilgilendirmenizi rica ediyorum.tesekkurler.
eğer yurt dışında Türkiye'ye ait bir bankanın bankamatik kartını kullanıyorsanız muhtemelen banka kartınızı yurt dışına postalamaz. fakat şöyle bir şey yapabilirsiniz. Türkiye'de bulunan bir akrabanız varsa bankaya onların adresini verebilirsiniz. onlarda kartı teslim aldıktan sonra size postalarlar. ayrıca bu durumunuzu bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak danışabilirsiniz.
Peki aynı kartı alcaz dimi?
evet banka yine aynı kartı yollayacak. kart numaranız değişmeyecek. fakat son kullanma tarihi ile güvenlik kodu değişir.
Merhaba Ben yurt dışında yaşıyorum.Banka kartımın süresi bu ay doldu yeni banka kartımı Tr deki adrese göndermediyseler yurt dışına gönderiyorlar mı veya Tr de bi akrabanın adresine gönderirlermi birde şifre aynı kalıyormuş?